Kondenzační technologie


Proč přejít na kondenzační technologii

 

1. Jak pracuje kondenzační kotel?
Konstrukce kondenzačních kotlů díky velké ploše výměníku (nebo dvou výměníků) umožňuje využít kondenzační teplo. Po předání primárního tepla ze spalin dochází k jejich dalšímu ochlazení až na teplotu, která se nachází pod hodnotou rosného bodu. Jestliže se teplota pohybuje v této oblasti, vodní pára obsažená ve spalinách kondenzuje, a tím je tepelná energie dodatečně předávána do topného systému. Kondenzační technika využívá navíc nejen latentní teplo, ale i primární tepelná energie je využita účinněji než u klasických kotlů.

 

2. Proč nahradit můj stávající kotel za kondenzační?
Nové evropské směrnice udávají tři nové cíle, kterých má být dosaženo do roku 2020:
Snížit emise skleníkových plynů o 20%
Zvýšit využívání obnovitelných zdrojů energie o 20%
Zvýšit energetickou účinnost o 20%
Od září roku 2015 nové evropské směrnice stanoví minimální požadavky na účinnost a emisní limity pro spotřebiče pro vytápění a ohřev teplé vody.Po tomto datu běžné plynové kotle s nuceným odtahem spalin, které nesplňují nové požadavky, nebude možné vyrábět.

 

3. Jaké jsou výhody kondenzačního kotle?
V porovnání s klasickými kotli umožňuje kondenzační kotel redukovat spotřebu plynu až o 30 % a snížit emise škodlivin NOx a CO.Kondenzační kotle jsou bezpečné, velmi tiché, efektivní a snadno nastavitelné. V kombinaci s regulátory, zaručují vždy správnou teplotu a maximální pohodlí.

 

4. Je kondenzační kotel dražší než konvenční?
Ano, kondenzační kotel je trochu "dražší" než konvenční, ekonomicky je však výhodnější z hlediska provozních nákladů.

 

5. Na co bych měl myslet při výměně kotle?
Není to nic složitého. Kondenzační kotle jsou kompatibilní s radiátory a se všemi existujícími topnými systémy. Pokud potřebujete provést úpravy v topném systému, námi vyškolení servisní technici Vám poskytnou veškeré informace, které potřebujete.

 

6. Proč si vybrat kondenzační kotel Protherm?
Dlouholeté zkušenosti nám umožňují těžit z mnoha účinných řešení, která se v roce 2015 stanou standardem.I po instalaci vašeho nového kondenzačního kotle se můžete spolehnout na širokou síť servisních firem skupiny Vaillant Group na celém území ČR, která zajistí kvalifikovanou podporu a konstantní a exkluzivní služby, jako je například rozšíření standardní záruky až 5 let.

 

Energetické štítky
Každý výrobek a systém pro vytápění a přípravu teplé vody, musí být vybaven označením energetické účinnosti, která jasně uvádí třídu energetické účinnosti.Energetické štítky obsahují užitečné informace pro pochopení energetických tříd, ale nenahrazují odborné poradenství.

Zdroj: http://condensing.protherm.cz/

 

Kondenzační kotle v naší nabídce:

Panther Condens
Nová řada závěsných kondenzačních kotlů Panther Condens se svým vysokým stupněm účinnosti až 109,5 % a použitou osvědčenou technologií nerezové spalovací komory se řadí k vrcholným produktům evropského trhu. Při vývoji kotle byl kladen důraz zejména na šetrnost k životnímu prostředí a intuitivní obsluhu. Kotle nabízí široký výkonový rozsah, nízkou spotřebou plynu a moderní design, který zapadá do každého interiéru.

Tiger Condens
Nová řada závěsných kondenzačních kotlů Tiger Condens s vysokým stupněm účinnosti až 108,4 % a s použitou technologií nerezové spalovací komory a vestavěného nerezového zásobníku TV s vrstveným ukládáním se řadí k vrcholným produktům evropského trhu.Při vývoji kotle byl kladen důraz zejména na šetrnost k životnímu prostředí a intuitivní obsluhu. Kotle nabízí široký výkonový rozsah, nízkou spotřebu plynu a moderní design, který zapadá do každého interiéru a šetří místo pro instalaci zásobníku teplé vody.

Lev 30 KKZ
Lev 30 KKZ je stacionární kondenzační kotel s vestavěným zásobníkem teplé vody o objemu 150 litrů, který splňuje nejnáročnější požadavky na pohodlí a výkon, a přitom je ekologicky šetrný. Tento kotel disponuje modulovaným výstupním výkonem 6,6 – 32,5 kW a teplá voda je připravována v konvenčním zásobníku s topnou spirálou.Lev 30 KKZ byl navržena tak, aby splňoval požadavky na instalaci v malém prostoru s důrazem na design kotle.

Gepard Condens
Nová řada závěsných kondenzačních plynových kotlů pro vytápění s možností přípravy teplé vody v externím zásobníku nebo průtokovým ohřevem.Nikdy to nebylo tak snadné! Nové kotle Gepard Condens pro vytápění a ohřev teplé vody průtokovým způsobem nebo v zásobníkovém ohřívači díky své vysoké účinnosti a nízkým provozním nákladům v kombinaci s prokázanou dlouhou životností jsou správnou volbou pro Vás.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies