Kermi Plan VKL 10 300x1300 "PTVL" deskový radiátor

-51 %
Kermi Plan VKL 10 300x1300
Běžná cena s DPH 5 463 Kč
Ušetříte 2 808 Kč 51 %
2 655 Kč s DPH
2 194 Kč bez DPH
Cena po registraci: 2 600 Kč včetně DPH
Dostupnost:
Na objednávku
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Trutnově:
úterý 19.2.
Přepravní společností:
středa 20.2.
Kód0151452
Záruka24 měsíců
Zákazníci k tomuto zboží kupují
Parametry

Proč deskové radiátory Kermi?

Deskové radiátory Kermi jsou vyráběné v moderní hale v Dolním Bavorsku (DE), kde dbají na vysokou kvalitu a neustále vyvíjejí a zdokonalují efektivitu výhřevnosti. Důkazem toho je, že byl vyvinut a otestován moderní systém pro úsporu topení pod značkou „X2“.

Technologie x2 je výjimečná v tom, že se u radiátoru nejdříve ohřívá přední deska, která směřuje do místnosti. Právě díky tomuto systému nastoupí pocit tepla daleko rychleji než je to u běžných deskových radiátorů. Teprve až po plném zahřátí přední desky, se teplá voda dostává do celého radiátoru. Tato technologie nemá žádný vliv na nastavení vyvážení topné soustavy, protože celý systém X2 funguje automaticky.

Obrovskou výhodou oproti konkurenci je ochrana proti korozi u horní mřížky a bočního krytu. Ochranný systém spočívá v tenké „pogumované“ vrstvě, takže Vám radiátor nebude ani po letech rezavět. Již od prvopočátku se dbá na kvalitu oceli a sílu stěny. Právě většina výrobců v rámci úspor používá slabší plech, aby snížila náklady na výrobu. To má však samozřejmě za následek nižší životnost radiátorů.

Příslušenství v balení

Ve spodní části radiátoru naleznete krabičku s příslušenstvím. V balení jsou obsaženy dvě konzole na uchycení radiátoru ke zdi, dvě hmoždinky se šrouby pro uchycení konzole a plastový úchyt na vymezení správné vzdálenosti odezdi. Nechybí ani chromová zátka s odvzdušňovacím ventilem pro odvzdušnění radiátoru po připojení do soustavy. Samozřejmostí je i obrázkový montážní návod.

Příslušenství deskového radiátoru

Typové značení radiátorů

Každý radiátor má vlastní označení, které je důležité pro správný výběr deskového radiátoru. Značení radiátorů vypadá následovně „Plan VKL 20 300x400“, kde první část Plan VKLje hladká přední deska a dopojení radiátoru ze spoda na levé straně. Výhodou u tohoto typu připojení je, že nejsou vidět trubky (vidíte pouze radiátor na kterém je přidělaná termohlavice). Další důležité označením u deskových radiátorů je typové číslo "20", který označuje typ radiátoru. Připravili jsme pro Vás obrázkově znázorněné všechny typy radiátorů, které se vyrábějí, viz níže. Poslední částí značení je vždy v pořadí výška x délka radiátoru „300x400“.

Typové značení "10" Typové značení "11" Typové značení "12" Typové značení "20" a "22" Typové značení "30" a "33"
Hloubka radiátoru 61 mm Hloubka radiátoru 61 mm Hloubka radiátoru 64 mm Hloubka radiátoru 100 mm Hloubka radiátoru 155 mm
1 deska s vodou 1 deska s vodou 2 desky s vodou 2 desky s vodou 3 desky s vodou

Připojení radiátoru

Připojení radiátoru se dělí na přívod a zpátečku, kdy přívod je „teplá“ a je v horní části radiátoru. Zpátečka je „studená“ a je v dolní části radiátoru. Na připojení „teplé“ se používá buď termostatický ventil rohový, termostatický ventil přímý nebo ruční ventil rohový či ruční ventil přímý. Termostatický ventil Vám reguluje teplotu, kterou nastavíte na termostatické hlavici a nemusíte se již o nastavení radiátoru starat. Na připojení „Studené“ se používá regulační šroubení rohové, nebo regulační šroubení přímé, kde můžete regulovat průtok lehce pomocí imbusového klíče, nebo radiátor celkově odstavit (aby šel sundat např. z důvodu malování). Máte také možnost pro připojení použít topenářské šroubení rohové, nebo topenářské šroubení přímé.

Připojení radiátoru - termostatické ventily a regulační ventily
Pro termostatické ventily je třeba dokoupit termostatické hlavice. Máme z praxe vyzkoušené hlavice od rakouské firmy Herz, které jsou cenově dostupné, malé a moc pěkné. V naší nabídce máme i ruční hlavice, které lze použít pro termostatické ventily místo termostatických hlavic. Nevýhoda ruční hlavice: nebude Vám držet konstantní teplotu v místnosti, ale radiátor bude stále topit.

Termostatické hlavice Herz
V naší nabídce máme také termostatické hlavice Senso, u kterých si můžete měnit barevné kroužky a přizpůsobit si barevně hlavici Vaší domácnosti. Samotná výměna barevných kroužků je velice jednoduchá a rychlá, vše je pečlivě ukázáno v super videu.

Termostatická hlavice Senso Comap

  • Německá výroba a kvalita
  • Lepší odolnost "Pogumovaná" mřížka a bočnice
  • Silnější plech
  • Tepelná úspora
  • V základní ceně to co u konkurence za příplatek

  • U spodního připojení nutno dopředu zvolit pravé, nebo levé připojení
  • Vyšší pořizovací cena
  • Není možnost barevného provedení

Technické parametry:

Výška v mm300
Délka v mm1300
Hloubka v mm47
Typ10
Počet desek s vodou1
VýrobceKermi
Země původuDE
Tepelný výkon ve W376
Poznámkavýkon radiátorů je udáván při teplotním spádu 75/65 °C
Hmotnost 14.244
Objednací kódPTV100301301L1K
Pozice ventiluventil vlevo
Produktová řadaPlan VKL
Připojení radiátoruventil vlevo
Typové značení"PTVL"