HT MASTER 3 trubka DN 32, 500 - Tichý odpadní systém

-28 %
HT MASTER 3 trubka DN 32, 500 - Tichý odpadní systém
Běžná cena s DPH 75,0 Kč
Ušetříte 20,6 Kč 28 %
54,4 Kč s DPH
45,0 Kč bez DPH
Cena po registraci: 51,7 Kč včetně DPH
Dostupnost:
Skladem ext.
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Trutnově:
úterý 27.8.
Přepravní společností:
středa 28.8.
Kód0021133
Záruka24 měsíců
Parametry
MASTER 3 - tichý odpadní systém


Ve srovnání s klasickým HT přináší nový systému MASTER 3 především účinné tlumení hluku. Má přitom výborné hydraulické vlastnosti, vysokou chemickou a biologickou odolnost, vysokou životnost, komponenty jsou pružné a rázuvzdorné.

Dalšími přínosy jsou možnost instalace trubek i v zemi pod budovami (použití BD), kompatibilita s klasickým HT systémem bez nutnosti užití speciálních přechodek, možnost instalace i při mrazu, a v neposlední řadě i velmi výhodná cena.  MASTER 3 nabízí široký sortiment trubek a tvarovek od DN 32 do DN 150.


Postup při spojení

  • Spojované díly se zkontrolují a očistí, těsnící prvky se nesmí odstranit (obr. 9).
  • Hloubka zasunutí se na trubce označí (fixem nebo tužkou, nikoliv vrypem).
  • Ostrý konec trubky se potře kluzným prostředkem. Při instalaci se nesmí používat minerální oleje!

Orientační spotřeba mazadla v gramech na 10 spojů

  • Provede se spojeníplynulým zasunutím po značku (obr. 10), a následně se trubka z hrdla povytáhne o cca 3 mm na metr délky spojované trubky. Je to opatření kompenzující vliv tepelné roztažnosti trubek a nesmí se na něj zapomenout. Roztažnost trub MASTER 3 je menší než u běžných HT trubek, přesto je větší než roztažnost kovů. Dalším důvodem pro povytažení je omezení míst styku trubek jen na pružné těsnící kroužky (zvuk je více tlumen, je generován pouze jedinou trubkou). Při montáži dalších spojů nemá dojít ke zpětnému zasunutí trubek. Jednotlivé tvarovky a krátké trubky stačí povytáhnout jen pro zamezení styku plastových částí.
  • Při svislé instalaci po zasunutí trubku uchyťte v objímkách, aby nedošlo k jejímu posunu vlastní vahou a tím zrušení dilatační mezery.
  • Trubky je možno v případě potřeby řezat pilkou na železo nebo na dřevo s jemnými zuby, pro dodržení pravoůhlého řezu se doporučuje použití vodícího přípravku (obr. 11). Otřepy je po řezání nutno odstranit, konec trubky je nutno zkosit pod ůhlem cca 15° za pomoci vhodného přípravku nebo hrubším pilníkem (obr. 12 a 13). Po zkosení má na konci trubky zůstat ještě asi 1/¨š tloušťky stěny, nikoliv ostrá špička.
  • Zkracování tvarovek není dovoleno!Pomůcka pro zkosení - délka úkosu pro jednotlivé délky trubek (obr. 13)


Polypropylén nelze lepit, neboť odolává většině běžných rozpouštědel, zbytky trubek však je možno využít po spojení za pomoci přesuvného hrdla (M3-U).